Program wychowania przedszkolnego przyjęty do realizacji

PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

„WOKÓŁ PRZEDSZKOLA”

Autorzy:

Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska

Wydawnictwo: mac EDUKACJA

Prezentowany program odpowiada założeniom nowej podstawy programowej (z 14 lutego 2017 roku) oraz wytycznym ustawowym, w myśl których program jest dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci, a jednocześnie treści edukacyjne mogą wykraczać poza zakres treści ustalonych w podstawie. Jest on przeznaczony do pracy z dziećmi wszystkich grup wiekowych, w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego, z uwzględnieniem dzieci o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych, w tym także dzieci zdolnych.