Wyprawka

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się

w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć

i wyobrażać sobie lepszy świat.”

ROBERT FULGHUM

Wyprawka przedszkolaka

Mamusiu, Tatusiu, do przedszkola potrzebuję:

• zamienne obuwie /pantofle wygodne, łatwe do wkładania, bez sznurówek, zapinane na rzepy, podpisane imieniem i nazwiskiem /
  • worek z ubraniami na zmianę (podpisany imieniem i nazwiskiem, wyposażony w zapasową bieliznę, koszulkę / bluzkę, spodnie)
  • piżamę, poduszkę, poszwę o wymiarach 160/200, duży koc (jeśli będę leżakować).

Bardzo prosimy przede wszystkim o wygodny i bezpieczny strój dziecka do przedszkola.

• Spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę, aby dzieci mogły być jak najbardziej samodzielne.
  • Bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zmoczyć. Gdy rękawy są za ciasne  i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać.
  • Buty wyjściowe: bezpieczne (stabilna podeszwa), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy.
  • Pantofle najlepsze na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych). Ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie  i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości.
  • W dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki.
  • Nakrycie głowy także w okresie letnim.

Wszystkie ubrania i zabawki domowe dziecka w przedszkolu powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części swojej garderoby, a gdy kilkoro dzieci ma je takie same, nie sposób ich rozpoznać. Dotyczy to też rękawiczek, szalików itp.

Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie lub zgubienie zabawek przyniesionych przez dzieci z domu.