Przedszkolne grupy mailowe

Szanowni Państwo w celu ułatwienia komunikacji, przy współpracy rodziców oraz szkoły powstały wewnętrzne grupy mailowe do korzystania z których serdecznie zapraszamy.

Czym są grupy mailowe?

Grupa mailowa to pojedynczy adres mailowy pod którym kryje się wiele adresów mailowych członków grupy (odbiorców). Wysłanie maila na adres grupy mailowej powoduje, że wiadomość zostanie wysłana do wszystkich członków (odbiorców) grupy.

Kto może wysyłać maile do grup ?

Przedszkolne grupy mailowe są grupami prywatnymi tzn. nikt kto nie jest członkiem danej grupy lub pracownikiem szkoły posiadającym e-mail w domenie sp-siercza.pl  nie  może wysyłać  maila do danej grupy.  Tak więc nie ma możliwości otrzymywania niechcianego spam’u na mail grupy oraz wiadomości od osób spoza grupy. Ponadto maile członków (odbiorców) nigdy nie są w żaden sposób upubliczniane. Osoba wysyłająca mail do grupy nie zna i nie musi znać adresów e-mail członków, wystarczy adres grupy.

Jak wygląda mail grupowy i gdzie ląduje ?

Każdy mail wysłany do grupy jest zwykłym e-mailem OD osoby wysyłającej  natomiast w polu DO jest adres grupy. Taki e-mail ląduje w skrzynce pocztowej każdego z członków  grupy.  Zdarza się, że serwery pocztowe klasyfikują maile grupowe specyficznie i nie zawsze ląduje taki bezpośrednio w skrzynce odbiorczej. Np  „google inbox” maile klasyfikuje jako „fora” natomiast w „wp” czy „o2” najczęściej są w folderze „Inne”.

Jakie grupy dostępne są w przedszkolu?

Przedszkolne grupy zostały podzielone  grupy przedszkolne. Każda klasa w szkole oraz grupa przedszkolna posiada dwie grupy mailowe:

  • rodzice-gr* – której odbiorcami są wszystkie zgłoszone e-mail’e rodziców dzieci z danej grupy np.
    • rodzice-gr1@sp-siercza.pl
  • grupa* – której odbiorcami  są wszystkie zgłoszone e-mail’e rodziców z danej grupy oraz e-mail’e wychowawców danej grupy
    • grupa1@sp-siercza.pl
Kompletna lista grup szkolnych/przedszkolnych
Adres e-mail grupy   Kto jest odbiorcą ?   Kto może wysyłać ?
grupa1@sp-siercza.pl rodzice dzieci z grupy I oraz wychowawcy grupy wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły
rodzice-gr1@sp-siercza.pl  rodzice dzieci z grupy I wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły
grupa2@sp-siercza.pl rodzice dzieci z grupy II oraz wychowawcy grupy wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły
rodzice-gr2@sp-siercza.pl  rodzice dzieci z grupy II wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły
grupa3@sp-siercza.pl rodzice dzieci z grupy III oraz wychowawcy grupy wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły
rodzice-gr3@sp-siercza.pl  rodzice dzieci z grupy III wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły
grupa4@sp-siercza.pl rodzice dzieci z grupy IV oraz wychowawcy grupy wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły
rodzice-gr4@sp-siercza.pl  rodzice dzieci z grupy IV wszyscy odbiorcy oraz pracownicy szkoły

W przypadku pytań/wątpliwości oraz w każdej sprawie związanej z dodaniem/usunięciem adresu z grupy prosimy o kontakt pod adres  admin@sp-siercza.pl

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status